Головна »
Позакласні заходи »
26 вересня 2016 року Європейський день мов
26 вересня 2016 року Європейський день мов
European Day of Languages
Мета: ознайомити дітей зі святом Європейський День мов. Формувати в учнів інтерес до вивчення рідної та іноземної мов. Розвивати мислення, пам’ять, увагу та активізувати словниковий запас. Виховувати людяність, гуманність, пізнавальний інтерес, любов до слова та народних традицій, бажання самостійно вивчати мови.
Форма проведення: лінійка.
Обладнання: прапори країн Європи, портрети відомих українських особистостей.
Хід лінійки
(учні по черзі вітаються)
1- учень - Merhaba ( Мерхаба) –так вітаються в Туреччині
2- й учень - Hyvapaivaa ( Хіва пайва) - так вітаються в Фінляндії
3-й учень - Dzieńdobry. (ДЗЄНЬ добри ) - так вітаються в Польщі
4-й учень - Bongours. Salut ( Бонжур , Салют) - так вітаютьсяу Франції
5-й учень - BuenosDias ( Буенос Діас) - так вітаютьсяв Іспанії
6-й учень - GutenTag ( Гутентаг) - так вітаютьсяв Німеччині
7-й учень - Hello ( Хелоу) - так вітаютьсяв Англії
8-й учень - Bongiorno ( Бон джорно) - так вітаютьсяв Італії
9-й учень – Добрий день - так вітаютьсяв Україні
1-й ведучий. Доброго дня, шановні учні та вчителі!
Сьогодні наша лінійка присвячена Європейському дню іноземних мов.
2-й ведучий. Щорічно 26 вересня в країнах Європейського Союзу відзначають свято - Європейський день мов. Сьогодні у Європейському Союзі, до якого входять 27 країн, — 23 офіційні мови.
1-й ведучий. «Мови містяться в серці європейського проекту: вони відображають різні культури і водночас є ключем до розуміння цих культур», — зазначено в одній із доповідей Європейської комісії.
2-й ведучий.Мета мовної політики ЄС — збереження мовної різноманітності спільноти та сприяння оволодінню громадянами ЄС іноземними мовами.
1-й ведучий.У всі часи люди розуміли значення іноземних мов в житті культурної людини. З початком нового тисячоліття ЮНЕСКО проголосило XXI століття – століттям поліглотів. На увесь світ прозвучав девіз «Вивчаємо мови впродовж всього життя».
2-й ведучий. 2001 рік був оголошений Всесвітнім Роком іноземних мов і з’явилося нове свято Європейський День іноземних мов. 2016 рік було проголошено роком англійської мови.
1-й ведучий. Загалом 84% європейців вважають, що кожен громадянин у ЄС повинен володіти, щонайменше, однією мовою, крім своєї рідної.
2-й ведучий. Павло Тичина писав: “Усі ми любимо нашу співучу та дзвінку українську мову. Та це аж ніяк не означає, що нам є чужими чи далекими мови інших народів.”
1-й ведучий. Потрібно вивчати не тільки свою мову, але й мови інших народів. Адже чим більше знаємо мов тим освіченими ми є.
2-й ведучий. Найбільше мов серед українців знав Агатангел Кримський - український письменник, учений, перекладач. Коли його запитували скільки мов він знає, відповідав: "Мабуть, із шістдесят, а то й більше!" У дитячі роки він досконало вивчив німецьку, французьку та англійську мови. В юнацькі роки добре оволодів грецькою, турецькою, італійською, давньоєврейською і санскритом, згодом став ученим світового рівня.
1-й ведучий. Михайло Коцюбинський знав дев'ять іноземних мов, серед яких грецька, кримська, циганська.
2-й ведучий. Іван Франко знав бездоганно 14 мов.
1-й ведучий. Леся Українка знала не лише рідну мову, ще з дитинства вона “вивчила німецьку й французьку мови, сама вивчилась ще по-польськи і по-італійськи”, - писала в листі мати Лесі. Крім того, володіла англійською, російською, болгарською, пізніше цей список поповнили латинська, грецька, єгипетська, починала вчити іспанську.
2-й ведучий. Зараз ми з вами послухаємо цікаві повідомлення наших учнів про європейські мови.
Повідомлення учнів.
1-й ведучий: В давнину говорили: «Знати багато мов – означає мати багато ключів до одного замка». За допомогою цих ключів можна відкрити двері дружби і взаєморозуміння!
2-й ведучий: Друзі! Вивчайте іноземні мови! Європейський День мов призваний нагадати всім народам про те, що спілкування – це наше багатство. А знання іноземних мов – це можливість відкрити для себе новий світ, нову культуру, краще зрозуміти один одного!
Учні разом: Learninglanguage – learntheworld!